четвер, 9 квітня 2020 р.

Презентуємо до вашої уваги  соціальний відеоролик, який розроблено в рамках інформаційної  компанії "ДЛЯ  ДІТЕЙ  суспільство без бар'єрів". Він про історію реальної героїні - дівчинки Аліси, яка завдяки підтримці та прийняттю, змогла подолати усі бар'єри та досягти значних успіхів в улюбленій справі.




Національна Асамблея людей з інвалідністю України другий рік поспіль проводить 
Тиждень прав осіб з інвалідністю з 29 листопада до 5 грудня 2021 року. 
Цього року він пройде під гаслом «Національне партнерство – узгоджена доступність».


Доступність – забезпечення людям з інвалідністю доступу на рівні з іншими до фізичного оточення, транспорту, інформації, зв’язку, зокрема інформаційно- комунікаційних технологій і систем, а також до інших об’єктів та послуг відкритих, або таких що надаються населенню, як у міських  та сільських районах.

(Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю)


 Всесвітній день дитини святкують 20 листопада.  Здорові та радісні діти - запорука кращого майбутнього для кожної країни. Кожен малюк має право бути щасливим. Чудово бачити посмішки дітей та чути їхній сміх, адже саме в дитинстві все здається райдужним та позитивним. Всесвітній день дитини запровадила ООН. Його основною ціллю є повноцінний розвиток дитини, залучення до повноцінного суспільного життя. Вже не раз було доведено, що від якості дитячих років залежить усе подальше життя.




Всесвітній день людей з вадами мовлення

22 жовтня кожного року, починаючи з 1998-го, планета відзначає Всесвітній день людей з вадами мовлення.

Від проблем з мовленням можуть страждати і діти, й дорослі люди. Перші — через особливості розвитку щойно сформованого мовного апарату. Другі — після отриманих фізичних чи психологічних травм. Людині, обмеженій у можливості усно виражати свої думки, важко дається комунікація з оточуючими.



15 жовтня – Міжнародний день білої тростини

Міжнародний день білої тростини – щорічний день обізнаності, що відзначається 15-го жовтня, аби звернути увагу на ситуацію з дотриманням прав незрячих людей.

285 мільйонів людей у всьому світі мають порушення зору: 39 мільйонів – незрячі, 246 млн мають значну ступінь зниження зору. 90% незрячих людей живуть в країнах з низьким рівнем доходу. В Україні точної офіційної статистики щодо кількості людей з порушеннями зору нема, за неофіційними даними – це приблизно 100 тисяч людей.

Для переважної більшості незрячих людей біла тростина є основним засобом, що забезпечує їм безпеку, можливість орієнтуватися та самостійно пересуватися в просторі, жити незалежним, активним і повноцінним життям. 

В Україні День білої тростини мало відомий, хоча незрячим ще треба багато чого зробити для зміни суспільної свідомості і створення позитивного образу сліпої людини, особливо у свідомості працедавців. Існує також чимало проблем і потреб, про які належить постійно нагадувати суспільству.








Всесвітній день поширення інформації про дислексію

Перший повний тиждень жовтня весь світ присвячує поширенню інформації про дислексію. 

 Заходи всесвітнього тижня закликають терпляче ставитися до того, що хтось може бути надто повільним при читанні чи письмі.

Цей розлад було вперше виявлено німецьким лікарем Освальдом Берханом в 1881 році, а офіційно названо «дислексією» офтальмологом Рудольфом Берліном 6 років потому. Берхан виявив існування розладу читання, вивчаючи випадок маленького хлопчика. У малюка були серйозні проблеми з навчанням правильного читання і письма, незважаючи на те, що він був в цілому кмітливим, інтелектуально і фізично розвиненим.

Телеканал "Запоріжжя" про ДИСЛЕКСІЮ.
 Консультує директорка ІРЦ пані Катерина Гетманенко






Всесвітній день ДЦП є світовим інноваційним проектом, покликаним змінити світ для людей, які живуть з діагнозом ДЦП, і для їх родин.

Дитячий церебральний параліч (ДЦП) – термін для групи захворювань у дітей з порушенням роботи центральної нервової системи, при яких уражена рухова активність, порушений м’язовий тонус, координація рухів. Термін «церебральний» означає пов’язаний з роботою головного мозку. Відсутність або зниження рухової активності м’язів позначає слово «параліч».

 Для ДЦП універсального рецепту лікування немає. Чим раніше буде розпочато комплексне відновне лікування, реабілітація, соціальна адаптація, тим успішніше буде цей процес. Мозок дитини активно росте і розвивається, тому виконання якихось втрачених функцій можуть взяти на себе здорові відділи. Батькам разом з педагогами, лікарями потрібно докласти максимум зусиль, щоб реабілітувати дитину. Хоча захворювання не виліковується, постійна терапія, лікування та реабілітація приводять до поліпшення стану дитини, допоможуть їй бути самостійною і активною.




Щороку, за ініціативою Всесвітньої федерації глухих WFD (World Federation of Deaf) та Генеральної Асамблеї ООН, в останній повний тиждень вересня відзначається
 Міжнародний тиждень глухих, який в останню неділю місяця завершується 
Міжнародним днем глухих.

















В такий чудовий, святковий та по-справжньому ДИТЯЧИЙ  ДЕНЬ, хочемо подякувати вихованцям  ІРЦ по Шевченкіському району за активну участь в 

Перших інклюзивних іграх "МИ  РАЗОМ!" 

Вітаємо наших спортсменів!!!
Пишаємося вами, бажаємо подальших злетів та ще багато перемог!!!

МРІЄМО, ЩОБ ВСІ РЕКОРДИ
 МАЛИ  НАШІ  ДЗВІНКІ  ІМЕНА!