Новини

ЗІР: здоров’я, інклюзія, розвиток
 

 У 2023/2024 навчальному році комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Запорізької міської ради провів Перший обласний фестиваль вебресурсів «ЗІР: здоров’я, інклюзія, розвиток» у дистанційному форматі. Педагогічний колектив Інклюзивно-ресурсного центру по Шевченківському району взяв участь у фестивалі та посів І місце в конкурсі вебсайтів.

 

 



Круглий стіл, 

присвячений актуальним питанням інклюзивної освіти

"Безбар'єрне Запоріжжя: Разом до інклюзивного міста"


27 березня відбувся круглий стіл, присвячений актуальним питанням інклюзивної освіти "Безбар'єрне Запоріжжя: Разом до інклюзивного міста". Частина 1 «Освітня безбар’єрність» організований ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ «БЕЗБАР'ЄРНЕ СЕРЕДОВИЩЕ, РЕАБІЛІТАЦІЯ ТА ПАРАОЛІМПІЙСЬКИЙ СПОРТ» за участі представників місцевої влади, громадських організацій, що займаються питаннями безбар’єрності, організації осіб з інвалідністю, людей з інвалідністю та членів родин або опікунів осіб з інвалідністю, а також директорів інклюзивно-ресурсних центрів (директора ІРЦ по Шевченківському району Богдана СІЧКАРЯ). На зустрічі піднімалися питання безбар’єрності саме в нашому місті, учасники ділилися першими успіхами та досягненнями, висвітлювали найболючіші теми, обговорювали найближчі перспективи та доступні можливості.

РАЗОМ  ДО ІНКЛЮЗИВНОГО  МІСТА!



Відкриття проєкту

"Академія ефективного управління закладом освіти"
  

16 листопада на базі Запорізької гімназії № 101 Запорізької міської ради відбулося відкриття проєкту "Академія ефективного управління закладом освіти". Проєкт має на меті підготовку новопризначених директорів закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти до виконання професійних обов'язків.



ВЕБІНАР

"Стратегія оптимізації співпраці між закладами освіти Шевченківського району та Інклюзивно-ресурсним центром"
03.11.2023 р. директор ІРЦ по Шевченківському району Богдан СІЧКАР презентував розробку Центру щодо спрощення ведення обміну інформацією між закладами освіти та ІРЦ. 
Ключові тези вебінару:

1. Google-таблиці для обміну інформацією:

   - Удосконалення взаємодії між закладами освіти та Інклюзивно-ресурсним центром через Google-таблиці з онлайн доступом.

   - Кожен заклад має власну сторінку для дітей з особливими освітніми потребами, де дані автоматично узагальнюються.

 2. Електронний документообіг:

   - Впровадження електронного документообігу для оптимізації збору інформації про навчання дітей з особливими потребами.

   - Збір даних про особливості навчання та результати навчальних досягнень дитини у закладі освіти.

3. Спрощений збір інформації:

   - Мета нововведення – спростити збір необхідної інформації про дітей з особливими потребами.

   - Закладам освіти необхідно вводити лише базові дані, обираючи відповідний варіант зі списку.

 4. Оптимізація співпраці:

   - Вирішення завдань з обміну інформацією та документообігу з метою поліпшення навчання дітей з особливими потребами в Шевченківському районі.

   - Впровадження технологічних інструментів для ефективної співпраці між закладами освіти та Інклюзивно-ресурсним центром.



Нарада ІРЦ  із  ЗОРЦПІО

19.10.2023 ОРЦПІО (завідувач Тетяна ВОЛОШИНА та методист Наталя МАРКО) провів нараду для педагогічних працівників ІРЦ "Аналіз висновків "Про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи" ІРЦ Запорізької області", в якій взяли участь і фахівці (консультанти) нашого ІРЦ на чолі з директором Богданом СІЧКАРЬОМ.
 
 
Під час наради розглянули алгоритм здійснення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи в умовах ІРЦ, підкреслили особливості вивчення когнітивної та емоційно-вольової сфер особи, визначили особливості формування висновку.



Консультування команд психолого-педагогічного   супроводу

 фахівцями ІРЦ  Шевченківського району 

З 8 по 15 вересня 2023 року з кожним інклюзивним закладом освіти Шевченківського району проведено зустріч щодо співпраці та обміну знаннями між командою психолого-педагогічного супроводу та фахівцями інклюзивно-ресурсного центру.
На початку консультації зосередились на теоретичних основах інклюзивної освіти, обговорюючи ключові концепції та методи роботи з учнями з різними особливими освітніми потребами. Це допомогло створити загальне розуміння цілей та принципів інклюзивної освіти. Згодом обговорення перейшло до практичних аспектів. Команди психолого-педагогічного супроводу ділилися своїм досвідом та кращими практиками у підтримці учнів з особливими потребами. Фахівці інклюзивно-ресурсного центру висвітлили своє бачення реалізації ІПР та ІНП, розповіли про успішні практики та програми, спрямовані на інклюзивну освіту.
Проведені консультації - не лише обмін досвідом, але й ключ до успіху у створенні дієвої системи освіти, відкритої для всіх дітей.



КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

- ФАХІВЦІВ (КОНСУЛЬТАНТІВ) ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИХ ЦЕНТРІВ

ДИРЕКТОРІВ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИХ ЦЕНТРІВ 

15.05 - 31.05.2023

Вітаємо наших педагогів з початком навчання в ЗОІППО на курсах підвищення кваліфікації!  
Метою навчання  є розвиток/ удосконалення ключових і професійних компетентностей фахівців (консультантів) інклюзивно-ресурсних центрів.

 

Формування нового суспільного ставлення до дітей з особливими освітніми потребами як до рівноправних громадян, включення їх до суспільних відносин - місія фахівців (консультантів) ІРЦ.




РЕГІОНАЛЬНА КОНФЕРЕНЦІЯ "БЕЗБАР'ЄРНА УКРАЇНА"

4 травня 2023 року відбулася регіональна конференція "Безбар'єрна Україна", ініціаторка проєкту Олена ЗЕЛЕНСЬКА. Учасники заходу познайомилися з філософією безбар'єрності, етикою взаємодії та особливостями роботи з цього напрямку у воєнний час. До уваги слухачів були представлені "Довідник безбар'єрності" та "Альбом безбар'єрності".
 
"Цей захід -  важливий крок до того, щоб створити безбар'єрне суспільство, в якому б кожен зміг реалізувати свій потенціал. Незважаючи на те, що є багато питань, які ще потребують вирішення, ми віримо, що безбар'єрне суспільство зможе посприяти розвитку інклюзивної освіти." 
З повагою, директор ІРЦ по Шевченківському району, Богдан СІЧКАР.


МІЖНАРОДНИЙ ПРОЄКТ "ХАБ РІВНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ"

10 квітня 2023 року відбулося відкриття Міжнародного проєкту "Хаб рівних можливостей", ініційованого департаментом освіти і науки Запорізької міської ради та КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Запорізької міської ради. Створення єдиного інклюзивного простору, співпраця із спікерами країн Європи, надають можливість педагогічній спільноті Запоріжжя бути сучасною, динамічною, обирати вектор розвитку і вдосконалення. 
Директор ІРЦ по Шевченківському району міста Запоріжжя Богдан СІЧКАР став активним учасником цього заходу: "Такі проєкти дуже потрібні; зустріч пройшла активно, професійно, творчо; маю надію на подальшу плідну співпрацю та розвиток єдиного інклюзивного простору".



Участь фахівців ІРЦ в командах психолого-педагогічного супроводу  дітей з особливими освітніми потребами  в закладах освіти Шевченківського району

Згідно з Положенням про інклюзивно-ресурсний центр, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. № 545 (зі змінами), Порядком організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 р. № 530 (зі змінами), і Порядком організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. № 957 (зі змінами), з метою здійснення супроводу осіб з особливими освітніми потребами фахівці нашого інклюзивно-ресурсного центру з 19 грудня по 4 січня взяли участь в КППС дітей з ООП в закладах загальної середньої освіти №№ 4, 19, 52, 55, 60, 63, 64, 65, 68, 77, 95, 101, 111, "Натхнення", "Прогрес" та в закладах дошкільної освіти №№43, 100.



Відеоконференція

«Формування комунікативних навичок у дітей з особливими освітніми потребами . Специфіка організації взаємодії з дитиною із розладами аутистичного спектру».

22 грудня 2022 р. в рамках проведення  ІІІ  модуля міського проекту «Ефективна  взаємодія педагога із спеціалістами та батьками дитини з особливими освітніми потребами» під патронатом ЦПРПП в особі Наталі АТЮШЕВОЇ спеціалісти нашого Центру Людмила МАЛОВИЧКО та Вікторія ГІЛЕВИЧ поділилися досвідом роботи у програмі Бордмейкер. 



Оперативна нарада завідувача ІРЦ із заступниками директорів, які опікуються інклюзивною освітою

15.12.2022 р.

На нараді було обговорено робочі питання супроводу осіб з ООП в закладах освіти, а саме надання психолого-педагогічної підтримки. Намічені подальші спільні дії та план зустрічей фахівців ІРЦ з командами супроводу дітей в закладах освіти Шевченківського району.


Вебінар 

«Використання програмного забезпечення Бордмейкер в ІРЦ»

24.11.2022 р. в межах проєкту «Асистивні технології, як акселератор для дітей з особливими освітніми потребами», який було підтримано МОН України та реалізовано НРЦ «Джерело» за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та Фонда Акеліуса фахівці ІРЦ по Шевченківському району Людмила Маловичко та Вікторія Гілевич стали активними учасниками, а Катерина Гетманенко спікером вебінару організованого обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти. Це сталося тому, що наші фахівці (консультанти) пройшли онлайн начання з використання програмного забезпечення Бордмейкер, як асистивної технології для підтримки інклюзивного навчання, за результатами якого отримали сертифікати та ліцензії безкоштовного програмного забезпечення «Бордмейкер 7». Сьгодні вони ділилися своїм досвідом роботи, практичними наробками та іграми створеними власноруч за допомогоу програми Бордмейкер.



СПІВРОБІТНИЦТВО З ОРЦПІО
22 - 23.11.2022 відбулась підготовка до проведення вебінару «Використання програмного забезпечення Бордмейкер в ІРЦ». Фацівці інклюзивно-ресурсних центрів по Шевченківському та по Дніпровському районах міста Запоріжжя разом із завідувачкою ОРЦПІО пані Тетяною Волошиною продемонстрували злагодженість в роботі та відкритість до взаємодії щодо проведення спільного заходу в метою поширення знань про інформаційно-комунікаційні технології.


Проєктом Підтримай дитину за сприяння МОН створено 
віртуальну дошку подяки військовим України.



Участь фахівців ІРЦ в командах психолого-педагогічного супроводу  дітей з особливими освітніми потребами  в закладах освіти Шевченківського району

Згідно з Положенням про інклюзивно-ресурсний центр, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. № 545 (зі змінами), Порядком організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 р. № 530 (зі змінами), і Порядком організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. № 957 (зі змінами), з метою здійснення супроводу осіб з особливими освітніми потребами фахівці нашого інклюзивно-ресурсного центру з 13 по 20 вересня взяли участь в КППС дітей з ООП в закладах загальної середньої освіти №№ 4, 19, 52, 55, 60, 63, 64, 65, 68, 77, 95, 101, 111, "Натхнення", "Прогрес" та в закладах дошкільної освіти №№43, 100. 



Установче засідання методичного об'єднання вчителів-логопедів
02.09.2022 р.



СПІВРОБІТНИЦТВО  


ВЗАЄМОДІЯ  З  КОЛЕГАМИ  ЩОДО ВИРІШЕННЯ  РОБОЧИХ  ПИТАНЬ

В квітні 2022 р. пройшла робоча зустріч директорів Інклюзивно-ресурсних центрів Шевченківського (Катерини Гетманенко) та Олександрівського (Тетяни Очеретнюк) районів. Вирішувались актуальні питання визначення з 2022 року напрямів, рівнів та обсягу підтримки осіб з особливими освітніми потребами в освітньому процесі, у тому числі обсяг психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг, які надаються особам з особливими освітніми потребами в закладах освіти. 


Вебінар "Як працювати з дітьми з ООП під час війни"

31 березня 2022 р. наші фахівці долучилися до вебінару, що проходив за підтримки ГО “Смарт освіта” та Міжнародного фонду “Відродження”. Спікерка вебінару - Ольга Малікова.



Робоча нарада фахівців 
Інклюзивно-ресурсного центру по Шевченківському району
24 березня 2022 р.
Нарада пройшла під гаслом "Місяць війни - місяць незламності українського народу!"
Очолила робочу нараду директорка ІРЦ по Шевченківському району пані Катерина Гетманенко. Вона висвітлила питання організації роботи фахівців ІРЦ під час воєнного стану, визначила головні подальші  кроки в роботі з дітьми з ООП та їх родинами, а також звернула особливу увагу на об'єднанні та спільних діях усіх українців заради ПЕРЕМОГИ!!!


Інклюзивний марафон

"Діти із затримкою психічного розвитку", частина ІІ

Специфіка корекційно-розвиткової роботи

15 лютого 2022 р. відбувся вебінар від ІРЦ по Шевченківському району для педагогів інклюзивних/спеціальних класів, які працюють з дітьми із ЗПР. Як наголосила директор ІРЦ, пані Катерина Гетманенко: "Цю категорію дітей обрано не випадково першою у марафоні. Проблема затримки психічного розвитку серед усіх проблем дітей шкільного віку – найактуальніша. Так в Шевченкіському районі - 14 спеціальних (135 дітей) та 48 інклюзивних (79 дітей) класів, в яких учні навчаються за програмою для дітей із затримкою психічного розвитку." Учасники вебінару зустрілися онлайн із фахівцями ІРЦ, які розкрили перед слухачами специфіку корекційно-розвиткової роботи з дітьми заявленої категорії.

Інклюзивний марафон тільки розпочав свій рух, побажаємо йому "не збавляти швидкість, тримати напрямок та досягти своєї цілі".  




Участь фахівців ІРЦ в командах психолого-педагогічного супроводу  дітей з особливими освітніми потребами  в закладах дошкільної освіти.


В січні 2022 р. фахівці нашого інклюзивно-ресурсного центру взяли участь в КППС дітей з ООП в закладах дошкільної освіти №№ 43, 100 та в дошкільному пілрозділі ЗГ №19. У зв'язку з прийняттям постанови КМУ від 28.07.2021 р. № 769 "Зміни, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 р. № 530" метою  засідань було встановлення рівня підтримки в освітньому процесі осіб з особливими освітніми потребами, визначення складу команди психолого-педагогічного супроводу та встановлення кількості годин для надання корекційно-розвиткових послуг.



Участь фахівців ІРЦ в командах психолого-педагогічного супроводу  дітей з особливими освітніми потребами  в закладах загальної середньої освіти.


З кінця грудня 2021 р. до середини січня 2022 р. фахівці нашого інклюзивно-ресурсного центру взяли участь в КППС дітей з ООП в закладах загальної середньої освіти №№ 4, 19, 52, 60, 63, 64, 68, 77, 95, 101, 111, "Натхнення", "Світанок", "Прогрес". У зв'язку з прийняттям постанови КМУ від 15.09.2021 р. № 957 "Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання в закладах середньої освіти" метою  засідань було встановлення рівня підтримки в освітньому процесі осіб з особливими освітніми потребами, визначення складу команди психолого-педагогічного супроводу та встановлення кількості годин для надання корекційно-розвиткових послуг.



ПАРТНЕРСЬКИЙ  ФОРУМ 
з питань участі фахівців інклюзивно-ресурсного центру у системному кваліфікованому супроводі осіб з особливими освітніми потребами
08.12.2021 р.

Директор Центру Катерина Олександрівна Гетманененко в рамках Партнерського форуму провела онлайнзустріч із заступниками доректорів ЗЗСО. Були обговорені перспективи "Інклюзії 2022", зміни у законодавчій базі та взаємодія ІРЦ із закладами освіти, що опікуються дітьми з особливими освітніми потребами.



Посилення інклюзії в Україні
Zoom-вебінар "Реалізація корекційної складової інклюзивного навчання" 
7 грудня 2021 року

Спікер: Миронова Світлана Петрівна – доктор педагогічних наук, професор, практикуючий дефектолог, проректор з наукової роботи Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

    Під час вебінару було висвітлено особливості навчального процесу дітей з ООП, проблеми розвитку дітей, які потребують корекційно-розвиткового впливу, педагогічні фактори, що перешкоджають адаптації дітей з ООП,  шляхи реалізації корекційно-розвиткового компоненту інклюзивного навчання дітей з ООП.

 


Вебінар "Зміни й основні тенденції в роботі ІРЦ. Інклюзія 2022"
6 грудня наші фахівці долучилися до вебінару від На Урок. Ми щиро вдячні організаторам, отримана інформація наразі дуже  актуальна і вкрай необхідна. Дякуємо Сергію Зайцеву за енергійну та інформативну доповідь, а особливо - за відкритість та доступність широкому загалу педагогічної спільноти.



Фестиваль блогів (сайтів) інклюзивно-ресурсних центрів
організовано та проведено обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти



17 листопада 2021 року відбувся фінал фестивалю блогів (сайтів) інклюзивно-ресурсних центрів. П'ять фіналістів гідно представили свої наробки, поділилися цікавими родзинками. 
❤❤❤ ВІТАЄМО  НАШ  ЦЕНТР!!! 👏👏👏
Блог інклюзивно-ресурсного центру по Шевченківькому району  увійшов у п'ятірку лідерів. "Всі матеріали і наміри ми пропускаємо через голову, відчуваємо серцем, робимо від душі та з любовью до відвідувачів", - поділилася під час презентації пані Катерина, директор нашого ІРЦ. Така висока оцінка приємна і важлива для нас! Дякуємо організаторам та учасникам фестивалю за досвід, поштовх до самовдосконалення, чудову нагоду побачити творчу роботу колег та презентувати свою.  



10 листопада 2021 р. фахівці нашого Центру стали учасниками заходів до ВСЕСВІТНЬОГО  ДНЯ  НАУКИ, які було організовано ЗАПОРІЗЬКИМ ОБЛАСНИМ ІНСТИТУТОМ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИЩиро вдячні за змістовну та інформаційно насичену застріч, яка відбулася плідно у тому числі завдяки доцільно обраній інтерактивній формі проведення.


Національна конференція:

РАННІЙ РОЗВИТОК ДИТИНИ ТА СИСТЕМА РАННЬОГО ВТРУЧАННЯ В УКРАЇНІ


02 листопада 2021 р. фахівці нашого Центру стали учасниками Національної конференції, яка розкрила перед широким загалом слухачів сучасний стан та перспективи розвитку системи раннього втручання/ допомоги родинам у розвитку дитини. Це була чудова нагода приєднатися до такої маштабної події, отримати актуальну інформацію з перших уст,  зарядитися енергією творення та вірою у краще майбутнє наших дітей.


Всеукраїнська науково-практична конференція:
РАННЯ  ДОПОМОГА  ДІТЯМ  З  ООП  ТА  ЇХ  РОДИНАМ

23 жовтня 2021 р. наші фахівці долучилися до вебінару від Міжнародного інституту інклюзії. Вдячні доповідачам за чудову можливість збагачуватися новими знаннями! 



Ділова зустріч вчителів-логопедів 
об'єднаного логопедичного пункту при ТВО Шевченківського району
26.10.2021 р.





Вебінар "Допоміжні технології для інклюзії в освіті. Альтернативна та додаткова комунікація для спілкування"

21 жовтня наші фахівці долучилися до вебінару від Дивогра. Цей вебінар був актуальним, своєчасним і вкрай корисним. Дякуємо доповідачам за їх щирі та інформативні виступи, а особливо - за відкритість та доступність широкому загалу педагогічної та батьківської спільноти.



НАВЧАННЯ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОЇ КОМАНДИ З  ПАТРОНАТУ 
м. Запоріжжя

20 жовтня 2021 року фахівці ІРЦ по Шевченківському району взяли участь у запланованій навчальній конференції на платформі Zoom, яку організував Запорізький обласний центр соціальних служб. Марина Безрук в інтерактивній формі провела змістовне навчання, відповіла на всі питання слухачів та побажала подальших успів міждисциплінарній команді в благородній патронатній справі. 



7 - 8 жовтня 2021 року педагоги ІРЦ стали учасниками Міжнародного конгресу зі спеціальної педагогіки та психології
"ДІТИ  З  ОСОБЛИВИМИ  ПОТРЕБАМИ: від рівних прав - до рівних можливостей"

Наші фахівці були дуже раді можливості приєднатися до кагорти однодумців, ознайомитися з сучасними тенденціями та подальшими напрямками розвитку інклюзивної освіти в Україні та світі. Дякуємо за зустріч!




31 серпня 2021 о 9.00 в залі кінотеатру імені О. Довженка відбулася міська серпнева нарада керівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти м. Запоріжжя.

Вітаємо новопризначених керівників - директорів ІРЦ, а особливо раді привітати директора ІРЦ по Шевченківському району Катерину Олександрівну Гетманенко! Бажаємо професійного натхнення, наснаги, бути сучасним керівником та чарівною жінкою!!!!




Установче засідання методичного об'єднання вчителів-логопедів
27.08.2021 р.


Вебінар 

«Співпраця інклюзивно-ресурсних центрів з батьками дітей з особливими освітніми потребами та закладами освіти як ключовими партнерами у реалізації завдань ІРЦ»

12.05.2021 р. в межах Тижня науки педагоги ІРЦ по Шевченківському району стали учасниками вебінару організованого Обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти. Наші співробітники вдячні за змістовну та інформаційно насичену застріч, яка відбулася плідно у тому числі завдяки доцільно обраній інтерактивній формі проведення.




         3 01-09 квітня 2021 р.

 діти нашого Центру взяли участь у 

Перших інклюзивних іграх "МИ  РАЗОМ!" 

Запорізької області, України.
Вітаємо наших чудових спортсменів!!!

Мартенс Едіта




Онлайн-семінар 

«Розвиток комунікації дітей з особливими освітніми потребами: сучасні технології»

31.03.2021 вчитель-дефектолог ІРЦ по Шевченківському району Кузнєцова Світлана Леонідівна взяла участь в онлайн семінарі на платформі ZOOM. Методист ОРЦПІО Ганна Шаповалова розкрила тему "Розвиток комунікації дітей з особливими освітніми потребами: сучасні технології" перед вчителями-дефектологами ІРЦ Запорізької області.





Нарада ОРЦПІО
18 березня 2021 практичний психолог ІРЦ по Шевченківському району Момот Олена Борисівна взяла участь в організаційній нараді практичних психологів ІРЦ міста Запоріжжя та Запорізької області під керівництвом методиста ОРЦПІО Наталії Марко.





2 лютого 2021 року відбулася дистанційна зустріч 

"Питання взаємодії ІРЦ та закладів освіти району"

Зустріз з педагогічними працівниками та батьками академічного ліцею "Вибір" було організовано на платформі ZOOM. Обговорені питання щодо освітніх потреб дітей з труднощами у навчанні.






27 грудня 2020 року відбулася дистанційна зустріч 

"Питання взаємодії ІРЦ та логопедичної служби району"

Зустріз було організовано на платформі ZOOM. Обговорено питання взаємодії та співпраці, визначено перспективи та резерви в подальшій роботі.




Робота інклюзивно-ресурсних центрів на карантині



У зв'язку із запровадженням карантину

з 12.03. по 24.04.2020 р.
ІРЦ по Шевченківському району працює в
дистанційному режимі.
На виконання нормативно-правових актів та інструктивно-методичних документів Miнicтepcтвa освiти i науки України щодо запобігання поширенню  коронавірусу COVID-19, з метою збереження здоров’я учасникiв освiтнього процесу, запобiгання поширенню гострої респiраторної хвороби, спричиненої кopoнaвipycoм, у закладах освіти міста Запоріжжя призупинений освітній процес з 12.03. по  03.04.2020. Поряд з цим Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року. Відповідне рішення ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 25.03.2020 року. Загальнонаціональний карантин продовжено до 24.04.2020 включно.

З огляду на означене, діяльність ІРЦ щодо проведення комплексної оцінки розвитку з метою визначення особливих освітніх потреб дитини та надання очних психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг відтерміновано до закінчення карантину.
Спеціалісти  ІРЦ надають  педагогічним  працівників ЗЗСО, ЗДО, батькам, офіційним  представникам дітей з ООП  консультації, матеріали інформаційно-організаційного та методично-просвітницького характеру у телефонному та онлайн-режимі, на сайті інклюзивно-ресурсного  центру; приймають запити щодо питань психолого-педагогічної допомоги дітям  з  особливими освітніми потребами.

Бажаємо вам 36,6!

Наші контакти:
Телефон: 066 3827793, 098 4386013

↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭


18 лютого 2020 року

Панельна дискусія закладів  професійної (професійно-технічної) освіти:

Розвиток партнерських відносин між закладами професійної (професійно-технічної) освіти та соціальними партнерами.


Директор ІРЦ по Шевченкіському району, Гетманенко Катерина Олександрівна, взяла участь в панельній дискусії та висвітлила питання взаємодії інклюзивно-ресурсних центрів із закладами професійної (професійно-технічної) освіти.




25 січня 2020 року відбулася зустріч 

"Співпраця ЗДО та ІРЦ"






↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭

5 грудня 2019 року наші фахівці стали учасниками Другої Всеукраїнської науково-практичної конференції 

"Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект"









↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭

02 грудня 2019 року було проведено батьківську школу 

"Інтелектуальний розвиток дитини"








↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭

28 жовтня 2019 року було проведено батьківську школу 

"Психологічне здоров'я: основні риси та показники здорової особистості.  


Розвиток  мовленнєвого  дихання"






↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭

26 вересня 2019 року було проведено батьківську школу 

"Запуск мовлення: методи, прийоми, вправи"









↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭

26 лютого 2019  було проведено батьківську школу 
"Ефективні шляхи подолання дитячих істерик"




↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭↭

ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА: ПРАКТИЧНІ КРОКИ 

Семінар – практикум «Гармонізація партнерської взаємодії - дитинство без обмежень»


















14-15 травня пройшла Загальноміська конференція "Досвід впровадження інклюзивної освіти у м. Запоріжжя. Формування сімейного світогляду в межах реформування освітньої системи".


14 травня 2019 р. -  пленарне засідання  Загальноміської конференції /велика зала міської ради/


15 травня 2019 р. – система майстер-класів на базі ЗДО №100 "Гармонія"

-          Брифінг "Модель сучасного ЗДО у векторних напрямках на інклюзивну освіту. Підходи та умови реалізації". Педагог-тренер: директор ЗДО № 100 Канцедал Н.В.

-          Майстер-клас "Візуалізація, як альтернативний метод комунікації" (в рамках проекту "Стіни, які говорять"). Педагог-тренер: вчитель-логопед Філічкіна Ю.О.

-          Майстер-клас "Ресурсний простір в умовах сучасного ЗДО. Робота в кухонних блоках". Педагог-тренер: вихователь-методист Солов'ян Ю.Л.

 Підсумки педагогічної майстерності. Виступ директора ІРЦ по Шевченківському району Гетманенко К.О.











Зустріч директорів ІРЦ  з виконавчим директором  Запорізького РВ Асоціації міст України Бірюковим Ігорем Олексійовичем

12 квітня 2019 рік






Впровадження інклюзивної освіти в Україні. 
Балабинська гімназія "Престиж" Запорізького району Запорізької області. 
2018 рік.


Наші фахівці стали учасниками  зустрічі з Мариною Порошенко, яка була присвячена становленню інклюзивної освіти в Україні, а саме  розгалуженню мережі інклюзивно-ресурсних центрів.




Немає коментарів:

Дописати коментар